Michal 

Zátěžový diagnostik,  konzultant, trenér, bývalý vrcholový moderní pětibojař

„Mít chytré hodinky neznamená vždycky chytře trénovat.  Cesta k vysněným výsledkům začíná tím, že budete skvěle znát své tělo“

 

Já a Cardiolab ...

 

Zátěžová diagnostika mě začala poprvé zajímat někdy kolem roku 1985, kdy jsem ještě jako junior výkonnostní  testy celkem pravidelně absolvoval a protože jsem se vždycky rád "hrabal v číslech",  snažil jsem se nakouknout trochu pod pokličku. 

Vzhledem k tehdejším diagnostickým možnostem se to od dnešních testů trochu lišilo, ale podstata byla stejná. Se svým tehdejším  trenérem a nejlepším kamarádem v jedné osobě – Jakubem Kučerou (znáte ho určitě nepřímo -  je to totiž mj. trenér Davida Svobody – olympijského vítěze v moderním pětiboji) jsem o tréninku vedl nekonečné diskuze. 

Z toho se dá logicky odvodit i co jsem sportovně. Jsem bývalý moderní pětibojař. Závodil jsem zejména v devadesátých letech na mnoha národních i mezinárodních závodech, občas na nějakém tom světovém poháru a podobně. Během studia na ČVUT a pak i po skončení pětibojařské kariéry jsem přešel k šermu. Nejprve v USK Praha a poté v SC Praha, kde jsem ještě několik sezón absolvoval jako specialista šermíř a i zde jsem se občas účastnil i závodů světového poháru. Měl jsem tím pádem možnost potkat spoustu skvělých lidí, kteří se v těchto sportech pohybují a mnoho z nich mohu označit za své kamarády.

     Po skončení aktivní sportovní kariéry na vrcholové úrovni, se jako hobík věnuji lehce triatlonu – tak jak mi práce, děti (mám totiž 4 syny) a zdraví dovolí.

   V  Cardiolabu máme  s Hankou každý svou nezastupitelnou roli a vzájemně se doplňujeme.  Sám se věnuji především zátěžové sportovní diagnostice,  tedy sportovním zátěžovým testům.  Snažíme se držet na špičce v oboru, poskytovat služby, za jejichž kvalitu si ručíme a  protože jsem svým založením "přes čísla"   (primárně mám vystudované automatické řízení a inženýrskou informatiku na ČVUT), tato role mi více než sedí.  Kromě toho se věnuji trenérskému vedení a společně s Hankou vedeme výživové programy, kde se naše role dobře doplňují. 

Léta jsem profesionálně sportoval, v další životní etapě jsem řídil velké projekty a firmy.  Ale až teď se mi splnil sen.

Vedu malý rodinný projekt, kdy je práce zároveň mým koníčkem a mohu zůročit své sportovní i obchodní zkušenosti.  Partnerský a kamarádský přístup k našim klientům a lidská přidaná hodnota  je to, proč se každé ráno těším na svou práci. 

A ačkoli mám ve sportu  sám za sebe "odzávoděno", rád se čas od času postavím na start nějakého toho běhu nebo triatlonu, poměřit své síly se stejně starými sportovci a potkat se s našimi svěřenci, klienty a většinou i přáteli. 

Těší mě, že jim mohu díky své práci a zkušenostem pomoci plnit si své sportovní sny.