SPORT-TEST

"Mít chytré hodinky ještě neznamená chytře trénovat ..."

  • Jste profesionální sportovci a potřebujete precizní podklad pro tréninkové vedení?
  • Jste výkonnostní sportovci a chcete maximalizovat užitek z každého tréninku?
  • Jste „čistokrevní“ hobíci a chcete si vylepšit své osobáčky?
  • Jste sportem nepolíbení a hledáte způsob jak začít?

Odpověděli jste si na některou z otázek "ano"?

Dosáhněte s námi na své sportovní cíle a sny … ať už jste ve svém sportování kdekoli.  
I k rekreačním sportovcům, kteří si chtějí zaběhnout svůj první závod přistupujeme stejně zodpovědně jako ke špičkovým sportovcům, připravujícím se na světové soutěže.
Každý  si od nás odnáší maximum informací pro svůj trénink. Zdaleka nejde jen o test! Test je jen cárem papíru nebudete-li jeho výsledky umět využít. My vás naučíme jak z testu získat maximum.  
A navíc - náš přístup je nejen plně profesionální, ale bude vás to s námi i bavit. Nebojme se to nazvat zážitkovým programem, který změní vás pohled na sport.

Jak test probíhá?

Na sportovní test si vyhraďte zhruba půl dne času, zabalte si do batůžku sportovní oblečení, boty či cyklistickou výbavu.  Kávu, ionťák, ručník i sprchu vám poskytneme my.  V ceně je i pohodová atmosféra a úsměv. U nás se nesetkáte s neosobním jednáním ani za vámi nehodíme výsledky testu oknem. Váš příběh, vaše sny, vaše očekávání - to vše nás zajímá. Každý je originál a každému vycházíme maximálně vstříc. Celý sportovní program je pomyslně rozdělen na tři části (znáte to - úvod, stať a závěr), kdy na samotný test připadá zhruba hodina času a zbytek věnujeme tomu, aychom pro vás udělali individuální službu na míru, která bude pro vás maximálně přínosná - v dalším textu se dozvíte více.  

#1

Úvodní konzultace trvá zhruba hodinu. Musíme se spolu seznámit, a je potřeba vyladit vzájemná očekávání, představy a cíle.  Potřebujeme znát vaši sportovní historii, tréninkové možnosti, závodní ambice a zohlednit v testu vaše konkrétní požadavky.  Provedeme segmentální bioimpedanční analýzu - tak stanovíme tělesné složení, o kterém si chvíli popovídáme. Vybereme typ testu a formu zátěžového protokolu a vysvětlíme vám jak na to. Test zpravidla provádíme na běhátku, cyklistickém trenažeru či na vašem vlastním kole s wattmetrem.

 

#2

CPET - kardiopulmonální zátěžový testSamotné zátěžové vyšetření trvá 20-30 minut. S přípravou techniky, rozcvičením a "recovery" fází včetně sprchy a fénu a zabere okolo hodiny.  K testu využíváme  nejmodernější spiroergometrii  Cortex Metamax 3B (stejně jako například profesionální stáje Tour de France). V běžeckých testech využíváme data z wattmeru STRYD a vlastní datovou analýzu. Pro cyklistické testy máme k dispozici cyklotrenažer Kettler nebo je možnost si přivézt vlastní kolo s wattmertem.  Zátěžový protokol volíme každému individuálně podle jeho výkonnosti a během testu jej korigujeme podle aktuálních parametrů a predikce výkonu. 

 

Zlatým standardem v zátěžové diagnostice je stupňovaný test.   Zjišťujeme reakci organizmu  na jednotlivé stupně zátěže a stanovujeme s co nejvyšší mírou přesnosti to, čemu se nepřesně říká aerobní a anaerobní práh a na ně navázané tréninkové zóny. Kontrolujeme ventilační parametry pod zátěží, přenosy kyslíku, respirační kvocienty, korelující hodnoty tepové frekvence a celou řadu dalších parametrů.

V běžeckém testu dnes již standardně doplňujeme wattovou analýzu (STRYD), takže sportovec  tak dostane do rukou nejen výkonnostní parametry svého těla v daném čase, ale i přenos těchto parametrů do časů a rychlostí v tréninku či závodě.

Pro běžné hobíky nebo sportovce, věnující se převážně jedné disciplíně, je vhodně sestavený test v jeho disciplíně samozřejmě plně dostačující.

Pro multisportovce (triatlety), kteří závodí na profesionální nebo výkonnostní úrovni doporučujeme doplnit i test v druhé závodní disciplíně.  Potřebuje-li sportovec precizní podklady pro trénink, je stanovení zátěžových zón včetně odpovídajícího výkonu ve wattech vhodné proměřit v samostatném testu pro každou disciplínu. Je to z toho důvodu, že výsledky běžeckého testu nejsou do cyklistiky plně přenositelné a naopak.

#3

Konzultace výsledků a jejich využití -  to nám společně zabere více času než samotný test - nad jeho výsledky a rozborem strávíme určitě hodinu a půl.  Budete ale odcházet s tím, že chápete, jak funguje vaše tělo, kde jsou jeho silné i slabé stránky a na co se v tréninku zaměřit.  Budete také vědět, jak výsledky testu do tréninku správně aplikovat. Nikdy nedáváme unifikované rady a doporučení přes kopírák. Každému klientovi se věnujeme stejně - vrcholovému sportovci i  hobíkovi, který si chce zaběhnout svůj první půlmaraton.

Za každým totiž stojí jeho vlastní individuální příběh. A ten nás zajímá.  

Pro sportovce – ať vrcholové či výkonnostní má být investice do zátěžové diagnostiky tím, co je nejvíce posune. K jejich osobním rekordům, ke zdraví, k radosti ze sportu.  Můžete si koupit nové boty, o pár gramů lehčí sedlo na kolo, ale měli byste určitě investovat do sebe, do svého těla, do toho aby mu rozuměli, do svého zdraví.

Od nás se neodchází za půl hodiny, ale za půl dne. A stojí to za to. Garantujeme vám, že to bude nejen dobrá investice, ale i příjemný zážitek. Pro mnoho našich klientů bylo setkání s námi začátkem cesty k jejich sportovním i osobním snům. Jsme rádi, že se jim splnily a rádi budeme na této cestě průvodci i vám. 

časová náročnost : 3,5 hodiny

Cena programu : 5.490,-